Zespół Szkół w Grabkowie

Zespół Szkół w Grabkowie

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”
Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Uczniowie Zespołu Szkół w Grabkowie ( SP w Grabkowie i SF w Więsławicach) brali udział w Ogólnopolskim  Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B.
Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.

 „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedziały się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.
W ramach programu uczniowie brali udział w pogadankach o higienie jamy ustnej, korzystali ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych: prezentacji, filmów, przewodników oraz arkuszy ćwiczeń. Został też zorganizowany konkurs plastyczny.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały „Arkusze z ćwiczeniami”, „Poradniki dla rodziców”, naklejki oraz certyfikat ukończenia kursu.

Program cieszył się dużym zaangażowaniem wśród dzieci.

Monika Cymerman