Zespół Szkół w Grabkowie

Zespół Szkół w Grabkowie

Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Torunia

14.06.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Grabkowie uczestniczyli w wycieczce do Torunia.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nowoczesności Wiedzy Młyn, gdzie dzieci  mogły oglądać kilka wystaw stałych, takich jak: O Obrotach - tematem wystawy są koło i ruch obrotowy – w tym także jego zastosowania praktyczne, Rzeka- centralny punkt wystawy stanowi model rzeki, zaprezentowany od źródeł po ujście. Nawiązuje on do przepływającej przez Toruń Wisły, przeBUDOWA - pracownia kreatywna dla dzieci, motywem przewodnim wystawy „przeŻYCIE” jest przygoda, którą każdy może przeżyć, Autostrada dźwięku – można usłyszeć i „pobawić się” różnymi rodzajami dźwięku. Punktem centralnym zaraz przy wejściu jest wahadło Foucaulta. To główny rekwizyt i wizytówka Centrum Nowoczesności. To najdłuższe wahadło zamontowane na stałe w Polsce. 
Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Uczniowie mogli podziwiać panoramę toruńskiej Starówki, którą też później mogli zwiedzać.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w „Piernikowej Chacie”. Tutaj dzieci mogły własnoręcznie wykonać swoje pierniki, które później wypieczone zostały w piecu. Wszystkie polecenia i wskazówki były przekazywane w staropolskiej gwarze, której uczniowie słuchali z zaciekawieniem.
Z uśmiechniętymi buziami i dobrym humorem wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że powtórzymy taki wyjazd, jednak w innym kierunku Polski.
Monika Cymerman