Zespół Szkół w Grabkowie

Zespół Szkół w Grabkowie

„BEZBŁĘDNA RODZINKA”
„BEZBŁĘDNA RODZINKA”

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Więsławicach w konkursie ortograficznym zwarli szyki z rodzicami (dokładniej: z mamami).
W ramach świętowania Dnia Rodziny w dniu 3 czerwca 2019 w szkole w Więsławicach p. Ewa Czarnecka i Magdalena Surdyk zaproponowały dla dzieci i ich rodziców wspólne zmagania z ortografią. Każda klasa wytypować miała dwuosobową drużynę RODZIC-DZIECKO. Zadaniem pary było popełnić jak najmniej błędów w przygotowanym przez organizatorów dyktandzie, zapracowując tym samym na miano „Bezbłędnej Rodzinki”.
I miejsce zajęły Oliwia Muszyńska z klasy VI z mamą p. Agatą Muszyńską. Na II miejscu znalazły się ex aequo Maria Stachowiak z klasy II z mamą p. Angeliką Stachowiak oraz Julia Ormińska z klasy I z mamą p. Hanną Ormińską. Na III miejscu uplasowali się ex aequo Nikola Kinasiewicz z klasy VI z mamą p. Karoliną Florczak oraz Adam Nowakowski z klasy VII z mamą p. Mirosławą Nowakowską.
Uczestnicy zmagań ortograficznych podeszli bardzo ambitnie do zadania, co nie wykluczało dobrej zabawy, która często towarzyszy uczciwej rywalizacji. Wierzymy, że takie konkursy jeszcze wielokrotnie będą urozmaicały rodzinne festyny.
Ewa Czarnecka